Prána - pránická výživa


Zobrazit obsah

Úvod k deníku přechodu na pránu

               Denik

Deník - záznam prvního pokusu o přechod na pránu bez přípravy

Úvod

Na návštěvu Henriho Monforta v ČR jsem se těšil několik měsíců. Měl jsem od začátku pocit, že ten chlap pustí informace, které budou pro můj další život klíčové, neboť v té době jsem začal hltat různé informace o půstech a očistách organizmu. Ne z komerčních webů, kde se snaží vytěžit ze všeho a plácají tam „odborníci“, kteří v životě nezvládli ani trojku, ale z webíků nadšenců, jako je třeba Pavel Mácha nebo doktorka Vilma Partyková.

Někdy v srpnu jsem začal s očistami střeva formou sankhapraksalany, v září jsem začal se šňůrou půstů a očist jater. Byl jsem tak nějak rozhodnutý do roka přejít na pránu tím, že pročistím fyzické i duchovní tělo sérií půstů jedničkami začínaje a čtyřicítkou konče. Problém byl v tom, že jsem toho páchal moc najednou a mé tělo začalo po kilech ztrácet váhu, která se nevracela. Dobré zase bylo to, že všechny tyhle vylomeniny jsem nesl naprosto bez problémů. Žádné zla ve formě bolestí hlavy, orgánů a vyčerpanosti se nekonala, a to jsem to bral tak říkajíc na hulváta. První týden jednička, druhý týden trojka. Třetí týden jednička a jaterka a já byl o 7 kilo lehčí. No a to byl průser, protože v plánu bylo, hodit přes vánoce čtyřicítku. Jenže s mojí výškou 200 cm a podváhou na 78smi kilogramech bych si to nikdy nedovolil. I upravil jsem plán, že budu do konce roku bouchat jen jedničky + jaterky 2 dny před zatměním měsíce, kdy jsou nejúčinnější a možná sem tam nějakou další očistu (krev, klouby, lymfa). Ale kromě listopadové jaterky a jedniček, na další očisty nedošlo. Objevil se totiž Henri a jeho zajímavé pojetí přechodu na pránu.

Neváhal jsem dlouho, lehl si do jeho audio a video záznamů a snažil se procítit, co za těmi slovíčky je a jak to provést. Za týden bylo jasno. Peču na čtyřicítku, stejně jsem podvyživený a zkusím rovnou přechod. Je to jen 21 dní, takže kdyby se nepovedlo, vůbec neva. Tělo bude čistější a připravené na jaro ;o)

A tak jsem se před vánoci sbalil a odjel na chalupu, kde nebylo žádné jídlo, žádná rodina a přátelé, kteří by mně kecali do života. Za to na mě čekala zima, pro staré kamenné baráky tak typická...


pokračování >>

Úvod | Osobní příprava | Přechod na pránu |    Tři kritéria |               Co získám |    Co ztratím |  Otázky a odpovědi |                 Odkazy |                Denik | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět do hlavní nabídky